Як працює пряме врегулювання

Вже понад рік на українському страховому ринку задіяний механізм прямого врегулювання. Що це таке і з чим його "їдять"? Все досить просто. Якщо сталося ДТП, постраждала сторона повинна отримати відшкодування збитку за ОСАЦВ в страховій компанії винуватця аварії, це не тільки затягування термінів виплат, але й не всі СК йдуть на зустріч з якісною послугою до НЕ свого клієнта. Також існує ризик, "нарватися" на СК позбавлену ліцензії, і яка не має можливості виконувати свої зобов'язання. В результаті чого потерпілий може очікувати виплат близько півроку, а у випадку з компаніями, що стали банкрутами, ще й мати судові тяжби. По механізму прямого врегулювання сторона потерпіла в дорожньо-транспортній пригоді отримає виплати по Автоцивілці у власноруч обраного страховика. Для страхових компаній така опція має велике значення - коли страхувальники зрозуміють що можуть в короткі терміни отримувати виплати за страховими випадками, то зовсім по іншому будуть підходити до вибору страховиків. Вибір буде відбуватися як для СЕБЕ, а не для когось. Самим же СК доведеться покращувати сервіс надання послуг, щоб залишатися конкурентоспроможними.
Одним з найважливіших переваг прямого врегулювання стало те, що потерпілий гарантовано і вчасно отримає компенсацію суми збитку, оскільки, щоб забезпечити виконання зобов'язань один перед одним, компанії сформують гарантійний фонд в розмірі 50% середньомісячного розміру страхових виплат. Тобто, Ваша страхова компанія самостійно отримає виплату зі страховика винуватця аварії й це буде в 3-4 рази швидше.
Однак, скористатися механізмом прямого врегулювання не у всіх випадках можливо. Існує три обов'язкових фактори:
по-перше, учасники аварії повинні мати чинні поліси ОСАЦВ; по-друге, ДТП має бути контактним і за участю лише двох автомобілів, з обов'язковою умовою, що обидва автовласники застраховані у страховиків що увійшли до проекту прямого врегулювання; по-третє, сума збитку не може перевищувати 100 000 грн, а збитки мають бути завдані виключно майну.
Наостанок варто відзначити, що механізм прямого врегулювання збитків по Автоцивілці - безперечно прогресивний підхід для нашого страхового ринку, однак безперечно воно буде працювати тоді, коли стане обов'язковим для всіх страховиків країни.

Добавить комментарий

Mem : 3,75 mb
MySQL: 0,0795 s
Request: 38
PHP: 0,0272 s
Total: 0,1066 s
From: database